مشتری گرامی

*****  توجه داشته باشید که حداقل زمان برای آماده سازی سفارش 4 روز کاری و حداکثر 10 روز کاری پس از تایید سفارش می باشد  *****

135,000 تومان

پروژه ترموستات و ترمومتر دیجیتال
[project_9025]

پروژه ترموستات و ترمومتر دیجیتال

با ميكروكنترلر at89s51 از منفي 35 الي 99 درجه با دقت يك درجه سانتيگراد ، داراي حافظه دائمي سه عدد سون سگمنت و رله

اين كيت از چهار قسمت تشكيل شده است . كه به اختصار هر قسمت را توضيح ميدهم .

 1 – مدار تغذيه : از چهار عدد ديود يكسوساز و دو عدد خازن صافي اوليه تشكيل ميشود ، تغذيه اين كيت قرينه بوده و ورودي آن ترانس 6V / 500ma   سه سر ميباشد .

پس از صاف شدن توسط دو عدد آي سي رگولاتور 7805  /  7905    ولتاژ كاملا رگوله ميشود .

2 – آنالوگ به ديجيتال :  در اين قسمت چند عمل با هم و هماهنگ انجام ميشود ، ابتدا توسط سنسور  LM 35   دماي حس شده از منفي 35 درجه  تا 99 درجه سانتيگراد  به ولتاژ بسيار ضعيفي تبديل ميشود ، به اذاي هر ولت 10mv   در پايه 2 اين آي سي ولتاژ خواهيم داشت ، سپس توسط آي سي LM358   كه از دو تقويت كننده عملياتي تشكيل ميشود در دو مرحله عمل تقويت ولتاژ و بهينه سازي آن انجام ميشود ، و در انتهي توسط آي سي   ADC0804   كه يك مبدل آنالوگ به ديجيتال است ولتاژ ورودي به آن به بيتهاي صفر و يك ديجيتال تبديل ميشود تا مقدمات كار آي سي ميكروكنترلر را فراهم سازد .

3 – واحد تجزيه و تحليل و پروسسور :  اين قسمت از يك عدد آي سي AT89S51    تشكيل ميشود كه از خانواده آي سي هاي 8051    ميباشد . اين آي سي ميتواند يك سري دستورات و عمليات مختلف را كه قبلا بزبان اسمبلي برنامه نويسي شده و توسط پرو گرامر در حافظه فلش آي سي بارگذاري شده است را به ترتيب انجام بدهد .

براي مثال در اين كيت ما اين مراحل و عمليات را از آي سي ميخواهيم تا برايمان انجام بدهد ، پس از دريافت اطلاعات دما آنرا برايمان روي سون سگمنت نمايش بدهد و بتوانيم توسط سه عدد كليد تعبيه شده در كيت دماي دلخواه را تنظيم كنيم و پس از آن اگر دماي محيط كمتر از دماي تنظيمي باشد رله مدار را وصل  كند و اگر بيشتر شود رله را قطع كند در ضمن قابليت اين را هم داشته باشد تا دماي انتخابي ما را ذخيره كند تا در زمان قطع برق تنظيم ما از بين نرود كه اين عمل بوسيله آي سي  AT24C16    انجام ميگيرد ، اين آي سي ميتواند اطلاعات را براي مدت بسيار طولاني و بدون نياز به باطري و تغذيه در خود  نگه دارد .

در ضمن اگر دو نقطه PH   را بهم متصل كنيد عمل رله بر عكس ميشود يعني در كاهش دما رله قطع و در افزايش دما رله وصل ميشود .

4 – قسمت خروجي كه از يك ترانزيستور تقويت و يك عدد رله تشكيل ميشود و ميتوان آنرا به المنت و يا هر دستگاه ديگري تا  1000watt   متصل نمود .

این محصول به صورت فایل ( شماتیک مدار ، نقشه  PCB ، فایل سورس و هگز برنامه ) می باشد و پس از پرداخت موفق ، به آدرس ایمیل شما ارسال می گردد .
 

لینک پشتیبانی محصولورود به حساب کاربری
ایمیل آدرس :

رمز ورود :


رمز ورود را فراموش کرده اید ؟
کاربر جدید هستید ؟
لینک های اجتماعی


KanounCO

logo-samandehi